Cztery pory roku pełne eksperymentów

OPIS INNOWACJI

Innowacja „CZTERY PORY ROKU PEŁNE EKSPERYMENTÓW” będzie  realizowana w roku szkolnym 2022/2023 w grupie  III Motylki w formie zajęć przedszkolnych. Zajęcia innowacyjne odbywają się w ramach zajęć dydaktycznych, jako element dodatkowy raz w miesiącu. Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje naturalna ciekawość otaczającego je świata, występujących w nim zjawisk i rządzących nim zasad. Szczególnie istotne są zajęcia mające charakter eksperymentu – zwane również zabawami badawczymi – czyli takie, w których ważny jest nie – efekt końcowy, ale – samo działanie, które ten efekt wywołało. Zabawy badawcze pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać otaczający je świat i rządzące nim mechanizmy, skłaniając je przy tym do przyjęcia czynnej postawy badacza i odkrywcy.